КАТЕГОРИИ:
АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
Модель викривлення джерелаП Пов. Пов1 П1 О
При другій моделі пропагандист П таємно вміщує оригінальне повідомлення Пов1 у легітимному джерелі П1. Це повідомлення у вигляді Пов2 передається пропагандистом до отримувача О у вигляді Пов3 як таке, що надійшло з джерела П1.
Модель легітимізації джерела П Пов1 Пов 3 Пов 2 П1 О
При журналістському аналізі тексту виділяють дві процедури: · визначення основних характеристик тексту; · оцінка цих характеристик за певними критеріями. У якості характеристик розглядаються: · тема; · ідея; · образний орієнтир. Критерії залежать від позиції журналіста: · аналіз із позиції журналіста матеріалів своїх колег; · вивчення документа як джерела інформації. У першому випадку критеріями є: · композиція; · літературна якість твору. В другому випадку вивчаються: · зміст документа і те, що за ним стоїть (контекст); · надійність і достовірність тексту; · можливі мотиви комунікатора; · стиль документа. Біографічний метод дозволяє досліджувати розвиток суспільства і людини на прикладах конкретних життєописів. Об'єктами таких досліджень є не тільки біографії й автобіографії, а всі матеріали, за якими можна вивчити життєвий шлях людини. Цей метод застосовують в історичних, політичних, психологічних дослідженнях. За допомогою цього методу вивчають установки, мотиви поводження особистості, роль різних соціальних прошарків у функціонуванні товариства.
Історичний метод: · включає перевірку на достовірність тексту, що встановлюється як за матеріальними ознаками (папір, почерк), так і за формою (тон, стиль, словник автора); · з'ясовує мотиви упорядкування документа, особистості автора; · висвітлює історичні обставини при упорядкуванні документа. Крім розглянутих використовують літературні, лінгвістичні, психологічні, юридичні, соціологічний методи класичного аналізу документів. У цілому, класичні методи аналізу дуже схожі. Вони дозволяють, не гублячи оригінальних рис документа, глибоко проникати в його сутність. Вони ефективні в тому випадку, коли дослідник має справу з унікальними документами. Проте, у цих методів є істотна вада - вони суб'єктивні. Інтепретація документа або документів цілком залежить від установок, із якими дослідник підходить до опрацювання матеріалів. Тому часто в дослідженнях міжнародної обстановки традиційними методами, проведеними різними дослідниками з одною і тією же метою, на підставі тих самих документів, висновки істотно відрізняються, аж до протилежних. Перебороти цю ваду, зробити висновки дослідження об'єктивними і переконливими, дає можливість формалізований метод вивчення документів - контент-аналіз.
|