КАТЕГОРИИ:
АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
Етапи розвитку інформаційних технологійНа початку епохи промислового використання інформаційних технологій процес автоматизації господарської діяльності підприємств зводився до того, що різні його служби могли придбати програми, які вирішували різні завдання. Кожна служба мала свою програму, але керівництво, маючи лише окремі частини інформації, не могло скласти цілісної картини того, що відбувається на підприємстві. Засоби обчислювальної техніки створювалися і удосконалювалися так само, як і інші прилади, машини та обладнання, що полегшували працю людини: коли виникала певна потреба, тоді розроблювалася і технічні засоби, призначені для її задоволення. На кожному з етапів розвитку науки та виробництва застосовувався певний підхід, пропонувалися відповідні конструктивні рішення. Наприклад, перші обчислювальні машини були механічними, згодом стали електромеханічними та електронними. Для користувача кожне удосконалення було спрямоване па підвищення рівня механізації й автоматизації виконання технічних операцій, що часто повторюються; створення нових засобів введення-виведення даних; збільшення обсягу пам'яті; розробку нових носіїв інформації тощо (див. табл. 1.5).
Таблиця 1.5. Етапи розвитку інформаційних технологій
Комп'ютери першого та другого поколінь використовувалися для обробки даних при управлінні підприємствами та їх підрозділами (філіями). Однак через недостатню надійність обладнання, складність програмування та його високу вартість основними користувачами таких систем були великі підприємства, інші підприємства, зазвичай, купували їх машинний час. Створення комп'ютерів третього покоління дозволило усунути більшість недоліків систем, побудованих на обчислювальних машинах попередніх поколінь. Серійне виробництво комп'ютерів третього покоління, їх висока швидкодія, можливість роботи в режимах розподілу часу та телеобробки, використання алгоритмічних мов високого рівня призвели до поширення цих машин у різних галузях господарської діяльності, науки, охорони здоров'я тощо. Подальший розвиток техніки і технологій електронної обробки даних, удосконалення системи їх передачі, запровадження на малих і середніх підприємствах міні-комп'ютерів, побудова на їх основі термінальних пристроїв призвели на початку 70-х років XX ст. до використання комп'ютерних мереж. Багато великих компаній почали об'єднувати комп'ютери, розташовані у різних географічних пунктах у великі обчислювальні мережі. Наступним етапом був випуск персональних комп'ютерів. При цьому всі підприємства отримали можливість створювати власні системи обробки даних і використовувати досконаліші наукові методи управління.
|