Студопедия

КАТЕГОРИИ:

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроникаКластерний аналіз
Читайте также:
  1. VII. Тематика курсових робіт з аналізу фінансів підприємств
  2. АВС-аналіз по об'єму продажу товарів за період
  3. Аналіз адитивної та мультиплікативної моделі тимчасового ряду.
  4. Аналіз аналогів ПК, сучасних інформаційних технологій, засобів розробки програмного забезпечення
  5. Аналіз багатофакторної лінійної моделі регресії
  6. Аналіз беззбитковості
  7. Аналіз вихідних даних для оцінки прав на об’єкти інтелектуальної власності
  8. Аналіз господарської діяльністї
  9. АНАЛІЗ ДИСКРЕТНОІ САК
  10. Аналіз дитячих творів.

Мета –отримати навики зі здійснення клатерізації об’єктів.

Теоритична довідка

Кластерний аналізвсе частіше знаходить вживання в маркетингових дослідженнях. Кластерним аналізомкористуються і університетські фахівці, і практикуючі маркетологи, вирішуючи, в першу чергу, проблему угрупування. Мова може йти про продукти, клієнтів, співробітників - при грамотному вживанні кластерний аналіз може працювати з вельми широким спектром об'єктів. Проте, не дивлячись на високу популярність цього апарату, частенько дослідник не знайомий з його специфікою і особливостями вживання. Це, у свою чергу, вабить розчарування в аналітичних можливостях методу і необгрунтований скептицизм.

Як правило, при вживанні кластерного аналізу аналітик стикається з двома групами завдань:

На основі теоретичних передумов вибрати адекватний алгоритм

Грамотно провести аналіз і проінтерпретувати результати

Виділяють дві групи методів кластерного аналізу: ієрархічні і неієрархічні.

Основними методами ієрархічного кластерного аналізу є метод ближнього сусіда, метод повного зв'язку, метод середнього зв'язку і метод Варда. Найбільш універсальним є останній. Існують також центроидные методи і методи, що використовують медіану, але Сніат і Сокал 1973 акуратно показали, що їх вживання може привести до деяких вельми небажаних наслідків.

Неієрархічні методів більше, хоча працюють вони на одних і тих же принципах. По суті, вони є ітеративними методами дроблення вихідної сукупності. В процесі ділення формуються нові кластери, і так до тих пір, поки не буде виконано правило зупинки. Між собою методи розрізняються вибором початкової точки, правило формування нових кластерів і правилом зупинки. Найчастіше використовується алгоритм до-середніх. Він має на увазі, що аналітик заздалегідь фіксує кількість кластерів в результуючому розбитті.

Вибираючи між ієрархічними і неієрархічними методами, слід звернути увагу на наступні моменти:

Неієрархічні методи виявляють вищу стійкість по відношенню до викидів, невірного вибору метрики, включенню незначимих змінних в базу для кластеризації і ін. Але платою за це є слово «апріорі». Дослідник повинен заздалегідь фіксувати результуючу кількість кластерів, правило зупинки і, якщо на те є підстави, початковий центр кластера. Останній момент істотно відбивається на ефективності роботи алгоритму. Якщо немає підстав штучно задати цю умову, взагалі кажучи, рекомендується використовувати ієрархічні методи.


Дата добавления: 2014-12-23; просмотров: 44; Нарушение авторских прав

lektsii.com - Лекции.Ком - 2014-2022 год. (0.009 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав
Главная страница Случайная страница Контакты