Студопедия

КАТЕГОРИИ:

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроникаОсновні джерела демографічної інформації
Читайте также:
  1. III. Мета, стратегічні напрями та основні завдання Національної стратегії
  2. IV. Основні напрями реалізації Національної стратегії
  3. Quot;Підручні" засоби захисту інформації
  4. VI. Основні етапи заняття
  5. Анотація, реферат, тези, наукова стаття, дисертація, монографія, підручник, посібник як основні жанри наукових робіт
  6. Арифметичні операції над двійковими числами. Машинні одиниці інформації
  7. Будова Сонця та джерела його енергії
  8. Вибір джерела фінансування
  9. Види й властивості інформації
  10. Види колізійних норм та основні формули прикріплення.

Демографія, як будь-який інший наука абсолютно не може існувати без інформації населення і процесах, що у ньому відбуваються. Дані населення необхідні, як у наукових, дослідницькою метою, і цілях практичних, для прогнозування населення Криму і вироблення різних планів і програм.

Загалом обсязі відповідних знань і навиків у сфері демографії одне з головних місць належить володінню методами збирання й аналізу первинної демографічної інформації.

Інформації про населенні поділяється на первинну, вихідну демографічну інформації і інформацію вторинну, перетворену з урахуванням чи іншої мети з допомогою спеціальних процедур іпроанализированную фахівцями тих чи інших галузей знань.

>Вторичная демографічна інформація існує у вигляді статистичних публікацій,разработочних таблиць, статей, наукових монографій, відповідних Інтернет-сторінок тощо. тощо., які мають у своїй сукупності підсумок спеціальної аналітичної і публікаторською роботи. У Росії її основним загальнодоступним джерелом вторинної інформації є публікації Федеральної служби державної статистики Російської Федерації (>Росстат), передусім, «Демографічні щорічники Росії».

У отриманні первинних даних населення розрізняють облік стану населення в нагальні моменти часу й облік демографічних подій (народжень, смертей, шлюбів, розлучень), і навіть переїздів з місця цього разу місце за чи іншого період.

Первинні дані про стан населення в нагальні моменти часу отримують з переписів населення з спеціальних вибіркових обстежень, зокрема. і соціологічних досліджень. Джерелом даних населення можуть бути і різноманітні списки населення, які ведуть з тим чи іншого метою (виборчі,военно-учетние, дані реєстрації у місцях проживання та т.п.).

Дані про демографічних подіях за чи іншого період отримують з їхньої реєстрації в міру їхнього виникнення. Щодо нової формою отримання первинних даних, як про стан населення, і про демографічних подіях, є звані регістри населення, які з'єднують у собі властивості переписів і поточного обліку.

Перепис населення – основне джерело даних населення. Саме переписом населення надають розпорядження демографів, економістів, соціологів, інших фахівців, і навіть державних органів та інших зацікавленим організаціям інформацію про населенні, його чисельності та складі визначений час.Інформаційна база демографічних досліджень побудовано даних статистичного контролю над що відбуваються у населення подіями, явищами і процесами і то, можливо організована різні форми і видах. Однією з цих форм служить звітність.

Звітність є форму державного статистичного спостереження, коли він органи статистики одержують від установ і закупівельних організацій що їм інформацію про населенні як встановлених в законному порядку звітних документів або статистичних звітів, по підпис осіб, відповідальних за подання, і достовірністьсообщаемих даних

Це – первинна звітність, тобто., представлена дисконтними одиницями в адреси - й терміни, встановлені органами державної статистики. До неї належить, наприклад, звітність органів ЗАГС про народженнях, смертях, шлюбах, розлученнях; звітність організацій охорони здоров'я про захворюваності населення, паспортно-візовій служби органів внутрішніх справ про міграції населення.

Надалі низові органи державної статистики у вищі, інші ж, своєю чергою, вРосстат зведену звітність, засновану на результатах зведення даних первинної звітності.Інша форма – спеціально організоване статистичне спостереження,проводящееся для одержання відомостей, відсутніх в звітності. У демографічної статистиці це – переписом населення, одноразові спостереження тасоциально–демографические вибіркові обстеження.

Одночасна спостереження організується в разовому порядку чи проводять раз у раз без дотримання суворої періодичності і з спеціально розробленої програмі. До одноразовим спостереженням ставляться обстеження зайнятість населення, народжуваності і відтворення й ін.

Вибіркові соціально-демографічні обстеження проводяться для одержання даних про населенні, відсутніх в звітності, вмежпереписном періоді.

Залежно від характеру демографічних ознак, які підлягають вивченню, виділяється декілька тисяч видів статистичного спостереження. Так, за ознакою охоплення одиниць досліджуваної сукупності населення статистичне спостереження підрозділяється на суцільне і несуцільне.

Суцільне спостереження передбачає облік всіх одиниць досліджуваної сукупності. До такого типу спостереження ставляться переписом населення, облік подій природного руху населення.

Принесплошном спостереженні обліку підлягає лише деякі з одиниць досліджуваної сукупності. До нього ставляться: вибіркові, анкетні спостереження монографічні дослідження.

Вибіркові соціально-демографічні обстеження населення проводять умежпереписние періоди для одержання додаткових матеріалів про природному русі, відтворенні і міграції населення, яких немає дають перепису і поточна звітність.

При монографічному дослідженні ретельному обстеження піддаються окремі одиниці об'єкта спостереження чи типи явищ. Наприклад, щодо тенденцій розвитку міського населення,монографическому дослідженню підлягають в повному обсязі, а частина великих міст України.

За час реєстрації демографічних подій, уявлення первинної і зведеної звітності, проведення одноразових обстежень, вирізняються такі види статистичного спостереження:

· поточні – реєстрація подій за часом їх виникненню (облік народжень, смертей, шлюбів, розлучень, прибуття на місце проживання та т.п.);

· періодичні – спостереження, організовувані одного разу за будь-які певні періоди, до них належить річна і піврічна звітність про демографічних подіях, явищах, процесах;

· одноразові – спостереження, проведені без дотримання суворої періодичності.

 


Дата добавления: 2015-01-01; просмотров: 18; Нарушение авторских правlektsii.com - Лекции.Ком - 2014-2021 год. (0.012 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав
Главная страница Случайная страница Контакты