КАТЕГОРИИ:
АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
Вибір устаткуванняДля технологічного процесу створення видання необхідно обрати обладнання, яке б задовольняло вимоги до готової продукції та системотехнічні вимоги. Згідно рекомендацій, найвищі вимоги висуваються до робочих станцій обробки графіки [7; 8]. Дещо нижчі – до станцій верстання [9]. Для обробки тексту обирається ПК без графічного адаптера. Для робочої станції обробки текстової інформації було обрано персональний комп’ютер Asus BM6875-I53470105B. Для обробки ілюстративної інформації – Everest Home 8050, для верстання – Acer Predator G3620. Характеристики даного обладнання наведено у таблиці 3.2 [10].
Таблиця 3.2 – Характеристики робочих станцій
При виборі моніторів для робочої станції обробки графіки та верстання приділяють увагу найважливішим його характеристикам: роздільна здатність, колірна передача, тактова частота. Отже, для складання тексту було обрано монітор Acer H226HQLbmid, для обробки графічної інформації – Asus VS239HV, для верстання видання – Acer G276HLGbid. Технічні характеристики моніторів наведено у таблиці 3.3 [11].
Таблиця 3.3 – Технічні характеристики моніторів
Технологічний процес виготовлення видання включає в себе операцію виведення коректурних відбитків. Для цього необхідний монохромний лазерний принтер. Його характеристики наведено у таблиці 3.4 [12]. Таблиця 3.4 – Характеристики принтера для виведення коректурних відбитків
Якісна обробка аудіо інформації здійснюється за допомогою гарнітур. Було обрано навушники Parrot Zik by Starck, технічні характеристики яких наведено у таблиці 3.5 [13].
Таблиця 3.5 – Технічні характеристики навушників
Для вибору обладнання зручно скористатися методом аналізу пелюсткових діаграм [3]. При побудові пелюсткової діаграми для кожної характеристики устаткування створюється своя вісь, по якій відкладається числове значення параметру. Шкалу зручно побудувати таким чином, щоб вона відповідала приблизному діапазону значень характеристик, що зустрічаються в обладнанні порівнюваного класу. Після встановлення відповідних відміток, точки з’єднуються та утворюють площу, яка власне і є візуальним представленням запроектованого рішення. Далі проводиться порівняння площ з іншими альтернативними варіантами та обирається найоптимальніший. Для порівняння було обрано три планшетні сканери: 1 – HP ScanJet 5590, 2 – CanoScan D660U та 3 – Epson Perfection 2400 Photo. Деякі показники обладнання, такі як габарити та маса, є другорядними. Тому при побудові пелюсткової діаграми порівняно найважливіші показники даного обладнання: формат сканування, роздільна здатність, розрядність, динамічний діапазон та продуктивність [14]. Під останньою з вказаних характеристик мається на увазі час сканування зображення форматом А4 у режимі Gray Scale із роздільною здатністю 600 dpi. Для зручності складено таблицю 3.6 технічних характеристик запропонованих моделей сканерів [15].
Таблиця 3.6 – Технічні характеристики сканерів
На рисунку 3.3 показано пелюсткову діаграму порівняння планшетних сканерів [3]. Рисунок 3.3 – Пелюсткова діаграма порівняння планшетних сканерів
Деякі параметри обраних сканерів співпадають за значенням, що доводить доцільність вибору обладнання для порівняння. Методом візуальної оцінки площі визначено, що третій сканер, тобто Epson Perfection 2400 Photo, є найоптимальнішим для виконання технологічного процесу виготовлення видання.
|