Студопедия

КАТЕГОРИИ:

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроникаІснуючий рівень небезпеки виробничих процесів в ПААЗ, небезпечні і шкідливі виробничі фактори.
Читайте также:
  1. Абіотичні небезпеки
  2. Апаратне забезпечення інформаційних процесів.
  3. Атмосферні небезпеки
  4. БАЗОВИЙ РІВЕНЬ ПІДГОТОВКИ
  5. Базовий рівень підготовки.
  6. БІОЛОГІЧНІ НЕБЕЗПЕКИ
  7. Вентиляція виробничих приміщень
  8. Види корупційних проявів. Оптимальний рівень корупції.
  9. Виробничі ролі робітників у колективі
  10. Витрата води на зовнішнє пожежогасіння виробничих будівель шириною 60 м і більше

Під час роботи у Полтавському автоагрегатному заводі на людину можуть впливати один, або низка небезпечних та шкідливих виробничих факторів. Безпека того чи іншого технологічного процесу може бути визначена за їх кількістю і за ступенем небезпеки кожного з них зокрема. Безпека праці на виробництві визначається ступенем безпеки окремих технологічних процесів.

Небезпечні й шкідливі виробничі фактори стандартом ГОСТ 12.0.003-74 поділяються на фізичні, хімічні, біологічні й психофізіологічні. Останні за характером впливу на людину підрозділяються на фізичні й нервово-психічні перевантаження, а інші - на конкретні небезпечні й шкідливі виробничі фактори.

В процесі роботи на ПААЗ на працівника можуть впливати такі небезпечні й шкідливі виробничі фактори:

- машини, що рухаються, автотранспорт і механізми;

- рухомі незахищені елементи механізмів, машин і виробничого обладнання;

- падаючі вироби техніки, інструмент і матеріали під час роботи;

- ударна хвиля (вибух посудини, що працює під тиском пари рідини);

- струмені газів і рідин, що стікають, із посудин і трубопроводів під тиском;

- підвищене ковзання (через зледеніння, зволоження й замаслювання поверхонь, по яких переміщується робочий персонал);

- підвищені запорошеність й загазованість повітря;

- підвищена чи знижена температура поверхонь техніки, обладнання й матеріалів;

- підвищена чи знижена температура, вологість і рухомість повітря;

- підвищений рівень шуму, вібрації, ультра- та інфразвука;

- підвищена напруга в електричному ланцюзі, замикання якого може відбутися через тіло людини;

- підвищений рівень статичної електрики;

- гострі кромки, задирки й шорсткість на поверхнях обладнання й інструментів;

- відсутність чи нестача природного світла;

- підвищена пульсація світлового потоку;

- хімічні речовини (токсичні, подразнюючі, сенсибілізуючі, канцерогенні, мутагенні, що впливають на репродуктивну функцію людини);

- хімічні речовини , що проникають в організм через органи дихання, шлунково-кишковий тракт, шкірні покриви і слизові оболонки;

- перевантаження (статичні й динамічні) і нервово-психічні чинники (емоційні перевантаження, перенапруга аналізаторів, розумова перенапруга, монотонність праці).

Рівні небезпечних і шкідливих виробничих факторів не повинні перевищувати граничнодопустимих значень, встановлених у санітарних нормах, правилах і нормативно-технічній документації.

Праця багатьох працівників ПААЗ пов'язана з напруженням зору, тому дотримання вимог до освітлення робочих приміщень та робочих місць персоналу є важливим елементом раціональної організації праці. Співвідношення загального та місцевого освітлення відіграє велику роль у попередженні втоми і виключення розладів зору, пов'язаних з надмірно яскравим світлом.

 

Несприятливі фізіологічні чинники:- підвищений психоемоційна і м'язова напруга;

- напруга зорового і слухового аналізаторів.

Сприяє виникненню захворювань підвищена чутливість організму працівника, відсутність або неефективність засобів індивідуального захисту, контакт з інфікованими пацієнтами, недосконалість інструменту та обладнання. Персонал піддається дії різноманітних фізичних факторів (вібрація, шум, ультразвук, електромагнітне і ультрафіолетове випромінювання тощо), хімічних факторів.

Більшу частину роботи медичним працівникам ПААЗ доводиться виконувати, використовуючи технічні засоби, тому висока можливість травматизму. Контакт персоналу з небезпечними хімічними речовинами, що використовуються, для виготовлення гальмівної рідини може становити небезпеку для здоров'я.

Професійна захворюваність і захворюваність з тимчасовою втратою працездатності залежить від спеціальності і виробничих факторів, які впливають на працівника в процесі трудової діяльності.

Не завжди вдається ліквідувати вище перераховані шкідливі та небезпечні виробничі фактори, тому відповідно до атестації робочих місць за умовами праці працівникам встановлюються відповідні пільги та компенсації, скорочений робочий день та лікувально-профілактичне харчування.


Дата добавления: 2015-08-05; просмотров: 22; Нарушение авторских прав

lektsii.com - Лекции.Ком - 2014-2022 год. (0.015 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав
Главная страница Случайная страница Контакты