Студопедия

КАТЕГОРИИ:

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроникаВИСНОВКИ. Виходячи із нашого дослідження, ми можемо сказати, що глобалізація – дуже непередбачуваний процес, як з точки зору інтенсивності протікання процесів
Читайте также:
  1. Висновки
  2. Висновки
  3. ВИСНОВКИ
  4. ВИСНОВКИ
  5. Висновки
  6. ВИСНОВКИ
  7. ВИСНОВКИ
  8. ВИСНОВКИ
  9. ВИСНОВКИ

 

Виходячи із нашого дослідження, ми можемо сказати, що глобалізація – дуже непередбачуваний процес, як з точки зору інтенсивності протікання процесів, так і їх наслідків. Кожного дня одна країна підіймається все вище у різноманітних рейтингах з якості життя та розвитку економічної системи, а друга – падає, в той час, як десь цілий регіон під владою транснаціональної корпорації. Найхарактернішою рисою глобалізації є швидкоплинність, а з цього витікає, що для глобальної конкуренції – адаптація. В такий час, коли інформація вільно долає тисячі кілометрів за секунду, варто бути готовим до будь-яких дій конкурентів та в будь-який час. В результаті, тепер набагато складніше країнам, що розвиваються, використовувати частину політики, яка допомогла деяким країнам отримати передову технологію як частину їх стратегії розвитку. Проблема для країн, що розвиваються полягає в тому, щоб виявити як краще всього бути відкритою для міжнародного змагання, в той час, підтримуючи розвиток власних виробничих потужностей. Якщо вони лібералізують завчасно, то ризикують дати можливість більш сильним та установленим іноземним конкурентам стерти свою вітчизняну промисловість.

Але, звичайно, трапляється різне: одна країна з неймовірним багатством мінерально-сировинної бази може погубити свою економічну систему, а інша маленька, зовсім бідна, створити одну з найкращих систем економічного, політичного, соціально устрою та стратегій розвитку. Проте, країни, в яких немає ні сил, ні можливостей продовжувати боротьбу, повинні ризикувати, лише так можна досягти успіху у такому становищі, оскільки, якщо не ризикнути, вони все одно не врятують свою економіку, кожного дня ці країни будуть поступово віддалятися від тих країн, які цього ж кожного дня лише набиратимуть обертів.

Беззаперечно, що через розповсюдження інновацій у сфері технологій і менеджменту, активний обмін товарами, послугами, інвестиціями глобалізація сприяє підвищенню ефективності розвитку. При цьому йде формування єдиного фінансово-інформаційного простору, в якому у дедалі більшій мірі здійснюється не тільки комерційна, але і вся діяльність людства як така. А оскільки все йде до формування єдиної економічної, соціальної, інформаційної системи, то в майбутньому всі будуть рухатися як єдине ціле і в одному напрямку, як корабель, кожному вже будується його місце, а хто не на кораблі, тому буде дуже важко хоча б протриматися на плаву, хоча не можна не відмітити, що й на кораблі не всім буде легко.

Отже, ми можемо стверджувати, що зараз світ живе не одним проривом в 20-40 років, а кожного дня людство робить величезний крок у розвитку. Помітно, що ці відкриття з кожним роком стають все частішими та масштабнішими. При будь-якому питанні та варіантах відповіді, можна впевнено сказати, що суспільство в цілому обирає рух. Проте, цей рух веде планету до успіху чи до провалу, поки на це питання крім суб’єктивних думок ми нічого стверджувати не можемо.

 


Дата добавления: 2015-08-05; просмотров: 16; Нарушение авторских прав

lektsii.com - Лекции.Ком - 2014-2022 год. (0.008 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав
Главная страница Случайная страница Контакты