КАТЕГОРИИ:
АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
ВСТУП І ВИСНОВКИ
ВСТУП Вступ до курсової роботи має наступні складові. По-перше, необхідно обґрунтувати актуальність дослідження обраної теми курсової роботи. По-друге, має бути сформульований об’єкт дослідження. По-третє, потрібно визначити мету і завдання роботи. По-четверте, доцільно вказати методи дослідження, а також зазначити, при розкритті яких саме питань вони застосовувалися. До основних методів дослідження належать: абстрагування, аналіз, синтез, індукція, дедукція, спостереження, узагальнення, порівняння, моделювання, формалізація, статистичні методи. По-п’яте, потрібно дати коротку характеристику (у формі анотації) структури виконаного дослідження.
ПОРАДИ ЩОДО НАПИСАННЯ ВСТУПУ Об’єкт дослідження вказує, на вивчення чого саме спрямована увага дослідника. Об’єкт – це те, що досліджується. Він завжди вказаний вже в самій назві теми. Чітке виокремлення об’єкта дослідження дозволяє сконцентрувати увагу саме на ньому і не переключатися на більш широке коло питань і проблем поза межами об’єкта, створює передумови для його всебічного розгляду, задає межі наукового пошуку. Наприклад, у темі «Вплив податкової політики на економічну і соціальну стабільність» об’єкт дослідження (те, на вивчення чого воно спрямоване) – це податкова політика. Мета курсової роботи як наукового дослідження може полягати у визначенні напрямів подальшого розвитку чи шляхів вдосконалення об’єкта дослідження, його впливу на соціально-економічний розвиток тощо. Для того, щоб досягти визначену мету, потрібно вирішити низку дослідницьких завдань, які в індивідуальному завданні згруповані за окремими розділами курсової роботи. Завдання встановлюють, які саме питання потрібно розкрити у відповідному розділі. Щоб правильно сформулювати завдання, див. детальніше вимоги до змісту кожного з розділів курсової роботи (п.п.9.1 – 9.3). Ключові завдання дослідження наступні: ü визначити сутність об’єкта дослідження, у тому числі розкрити підходи різних авторів та наукових шкіл, ü охарактеризувати функції досліджуваного об’єкта, ü розглянути класифікації, ü розкрити основи організації управління об’єктом дослідження, ü провести аналіз показників складу і структури, ü виявити тенденції розвитку об’єкта дослідження, ü встановити причини виявлених тенденцій, явищ, процесів, ü дати якісну оцінку виявлених тенденцій, явищ, процесів, ü охарактеризувати ключові сучасні проблеми, пов’язані з розвитком і функціонуванням об’єкта дослідження, ü обґрунтувати шляхи вирішення виявлених проблем, ü розкрити можливі напрями подальшого розвитку об’єкта дослідження.
ВИСНОВКИ Висновки курсової роботи повинні випливати з проведеного дослідження і мати безпосередній зв’язок з його результатами. У висновках підводяться підсумки щодо всіх висвітлених у курсовій роботі питань.
ДОДАТОК А
КАЛЕНДАРНИЙ ПЛАН ВИКОНАННЯ КУРСОВОЇ РОБОТИ
|