КАТЕГОРИИ:
АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
Методичні рекомендації до задач практичного заняття 4До основних показників, що характеризують ефективність дивідендної політики, відносять: 1. Коефіцієнт виплати, або дивідендний вихід: або , де Кв — коефіцієнт виплати дивідендів; Да — поточний дивіденд на одну акцію, виплачений грошима; ЧПа — чистий прибуток акціонерного товариства в розрахунку на одну акцію після погашення фіксованих зобов'язань; ФВД — фонд виплати дивідендів за вирахуванням фіксованих зобов'язань (або інакше називається "масою" дивідендів); ЧП — чистий прибуток AT після погашення фіксованих зобов'язань. 2. Рівень дохідності акцій , де РДа — рівень дохідності акцій; РЦа — ринкова ціна (курс) акції. 3. Ставка доходу на оплачений капітал , де СД — ставка доходу на оплачений капітал; АК0 — оплачений акціонерний капітал. 4.Коефіцієнт співвідношення ціни та доходу на акцію (Кц/Д)=РЦа/Да.
Завдання 1 Щомісячна заробітна плата кожного з десяти працівників, які займаються виробництвом продукції, - 800 грн. Заробітна плата кожного з трьох осіб управлінського апарату – 1500 грн. Нехай відрахування підприємства на соціальні заходи та медичне страхування працівників становлять 37% від фонду оплати праці, прибутковий податок з фізичних осіб – 13% від суми нарахованої заробітної плати, внески на обов’язкове пенсійне страхування – 1%. Визначити: а) який дохід після сплати податків та внесків на обов’язкове пенсійне страхування отримає кожний працівник? б) на скільки гривень зросте виробнича собівартість продукції та операційні витрати підприємства, якщо заробітна плата кожного з працюючих збільшиться на 30%?
Завдання 2 Витрати підприємства на проведення презентацій у звітному періоді становили 10000 грн. Прибуток до оподаткування за попередній звітний період – 50000 грн. Вигода від збільшення обсягів реалізації в результаті проведених презентацій становить 15 000 грн. Ставка податку на прибуток підприємства – 25 %. Чи доцільними були витрати на презентації? Завдання 3 Підприємство, що займається пошиттям одягу, орендує приміщення. Орендна плата — 1800 грн. на місяць. У власності підприємства є п'ять швейних машин. П'ять працівників підприємства (щомісячна заробітна плата кожного становить 900 грн.) займаються пошиттям жіночих суконь 25 днів на місяць. При цьому щодня кожен з працівників шиє дві сукні. Один працівник займається розкроєм тканини і отримує заробітну плату — 1500 грн. на місяць. На пошиття однієї сукні витрачається 2 м тканини вартістю 31 грн. за 1 м, а також фурнітура на суму 10 грн. Сукні реалізують за ціною 168 грн., причому всі пошиті протягом місяця сукні реалізують у цьому ж місяці. Щомісячна плата за електроенергію, комунальні та інші послуги становить 1200 грн. Амортизаційні відрахування — 100 грн. на місяць. Визначити: а) податок на додану вартість, який підлягає сплаті; б) прибуток, отриманий підприємством за місяць; в) податок на прибуток; г) точку беззбитковості. Завдання 4 Визначити обсяг беззбиткової діяльності двох підприємств А і Б (в кількісному та вартісному вимірі), а також фінансовий результат діяльності обох підприємств, якщо обсяг реалізації для обох підприємств складе по 120 штук. Дані: оптова ціна реалізації одиниці продукції - 1200 грн.; середні змінні витрати на одиницю продукції підприємства А – 720 грн., підприємства Б – 650 грн.; загальні постійні витрати підприємства А – 18 тис. грн., підприємства Б – 25 тис. грн. Завдання 5 Визначити максимальну ціну експериментального зразка продукції методом включення всіх витрат та мінімальну ціну методом калькуляції лише змінних витрат підприємства на основі таких даних: матеріали і комплектуючі – 3200 грн.; заробітна плата робітників – 2650 грн.; паливо і електроенергія – 1600 грн.; виробничі накладні витрати – 1240 грн.; адміністративні витрати – 1150 грн.; прибуток – 2000 грн. Завдання 6 Визначити суму змінних витрат підприємства та обсяг беззбиткової діяльності підприємства. Валовий дохід підприємства – 500 тис. грн.; постійні витрати – 80 тис. грн.; прибуток до сплати – 50 тис. грн. Завдання 7 Розрахуйте вплив зміни ціни та змінних витрат на обсяг беззбиткової реалізації продукції. Дані для розрахунку наведено в таблиці:
Завдання 8 Визначити обсяг реалізації продукції, що забезпечить отримання збільшення прибутку на 10 %, порівняно із звітним роком. Дані для розрахунку наведено в таблиці:
Завдання 9 За вихідними даними, наведеними в табл., обґрунтувати доцільність нарахування дивідендів шляхом встановлення коефіцієнта виплат дивідендів на рівні 60,4 %. Обґрунтувати доцільність дивідендної політики у випадку, якщо встановлюється ставка доходу на оплачений капітал нарівні 20,4 %. Обґрунтувати доцільність методу постійної і змінної частини дивідендів за вихідними даними табл. 2.3. Ставка доходу на оплачений капітал — 20,4 %, додатковий дивіденд в 3-му році — 13,9 тис. грн. Вихідні дані для обґрунтування методів нарахування дивідендів:
Завдання 10 Як зміниться структура власного капіталу підприємства, якщо ринкова ціна його звичайних акцій становить 35 грн., а виплата дивідендів акціями здійснюється в обсязі 10 %? Зміни у складі власного капіталу при виплаті дивідендів акціями, тис. грн.
Завдання 11 Визначити суму та рівень фінансової надійності підприємства. Обсяг реалізації продукції – 40 тис. од.; ціна реалізації продукції – 320 грн.; загальні постійні витрати – 520 тис. грн.; змінні витрати на одиницю продукції – 240 грн.
|