Студопедия

КАТЕГОРИИ:

АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника


Робуста
Офіційна назва культури - Кавове Дерево Канефора Робуста (Coffea Canephora). Воно було відкрите в басейні річки Конго, Конго, Африка. Робуста - другий по популярності вид кави в світі - характеризується високим вмістом кофеїну в зернах. Робусту використовують в кавових сумішах для додання фортеці напою.

4. Підібрати посуд для подавання гарячих напоїв.

чайні кавові 200-250 см3 75-100 см3 Для подавання чаю, кави з молоком Для подавання кави чорної
Чайники   350 - 500 см3 800-1500 см3 Для заварювання і подавання чаю Для доливання кип’ятку
Кофейник 500 см3 Для подавання чорної кави
Сметанники (відкриті) 150, 250, 300, 425 см3 Для подавання вершків
Молочники (закриті) 500, 750, 1000 см3 Для подавання молока
Вази сферичні на низькій ніжці Æ 200 - 300 мм Для печива, цукерок, тістечок  
Блюдця-розетки Æ 90-100 мм Варення, цукор, лимон

5. Запропонувати алкогольні напої до кави.

Які ж алкогольні напої найбільш прийнятні для того, щоб відтіняти і посилити смак і аромат міцної кави? Передусім, практично усі міцні, що називається, чоловічі - горілка, ірландський віскі, ром і коньяк, напої "фруктового" походження, такі як граппа, грушовый шнапс, вишнівка, кальвадос, а також королеви кавопиття (замітьте, саме королеви, а не королі, оскільки найбільшу популярність вони мають саме у прекрасних пані) лікери - переважно цитрусові (кюрасао, куантро, гран марньє), фруктові, м'ятні, горіхові і ванільні. Замість лікерів, які, на думку незабутнього професора Преображенского, "обважнюють і погано діють на печінку", допустимо подавати десертні вина - шеррі, портвейн і мадеру.

Проте старатися з кількістю алкоголю в каві не варто. Будь-який кофеман із стажем знає напам'ять це основне правило любителя напою для дорослих. Кава з алкоголем найчастіше подається гарячою, в товстостінній, добре зберігаючій тепло посуді, а чим вище температура, тим виразніше присутність зайвого алкоголю в напої. У тандемі ж головну роль повинна грати, все-таки, кава. Інакше усе задоволення буде зіпсовано, бо древні зовсім не даремно мовляли, що краще - ворог хорошого.

Є і ще одне класичне правило, яке свідчить, що в одній чашці кави не повинні зустрічатися два або більш спиртних напою вищого сорту, щоб не забити його смак і аромат. Проте, велика різноманітність сьогоднішньої алкогольної продукції і її воістину відмінна якість дозволяє домагатися незвичайних, щонайтонших відтінків смаку, додаючи в каву, у тому числі, і композиції, часто багатокомпонентні, із спиртних напоїв.

6. Назвати та охарактеризувати фактори внутрішнього середовища, що впливають на ефективність діяльності кав'ярні.

До факторів внутрішнього середовища відносять: цілі, структуру, завдання, технологію, людей. Розглянемо складові внутрішнього середовища і визначимо яким чином вони впливають на ефективність роботи кав'ярні.

Цілі - конкретний кінцевий стан або очікуваний результат органі­зації (групи), тобто те, заради чого було створено організацію. Ціль кавярні – надання послуг клієнтам, та отримання певної винагороди за отримані послуги.

Структура взаємовідносини рівнів управління та видів робіт (функціо­нальних областей), побудованих у такій формі, що дає змогу найбільш ефективно досягнути цілей організації. Структура кавярні - лінійно-функціональна, яка дає змогу добре працювати.

Завдання це визначена робота, серія робіт або частини роботи, яку має бути виконано певним способом та в обумовлений термін. В нашому випадку надання якісних послуг

Технологія взаємозв'язок кваліфікаційних навичок, обладнання, інфра­структури, інструментів і відповідних технічних знань, необ­хідних для виконання бажаних змін у матеріалах, інформації або людях. Це перш за все кваліфікаційні навички робітників та використання досвіду в обслуговуванні споживачів.

Люди - найважливіший ситуаційний фактор організації, за допомогою людей проходить процес надання послуг, вироблення продукції та її реалізація.

Від цих складових і залежить ефективність роботи кавярні.

7. Чи правильно звільнено громадянина Ткаченка О. Г.? Обгунтувати відповідь із посиланням на нормативні акти.

Згідно умов ситуації та відповідно до частини 3 статті 27 КЗпП України якщо працівник в період випробування був відсутній на роботі у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю або інших поважних причин, строк випробування може бути продовжено на відповідну кількість днів, протягом яких він був відсутній. Отже, громадянина Ткаченка було звільнено не правомірно. В даному випадку роботодавець міг продовжити строк випробування на ту кількість днів, які працівник був відсутній з поважних причин. Проте роботодавець може цей строк і не продовжувати, це його право, а не обов’язок.

Також в статті 28 КЗпП України зазначено, що якщо протягом строку випробування встановлено невідповідність працівника роботі, на яку його прийнято, власник або уповноважений ним орган протягом цього строку вправі розірвати трудовий договір. Тобто, якщо причиною звільнення Ткаченка О.Г. була встановлена його невідповідність займаній посаді, то звільнення є законним.

БІЛЕТ № 10

Ви працюєте барменом 5 розряду у пул-барі (аква-барі).

Вам необхідно:

1. Указати кваліфікаційні вимоги до бармена 5 розряду.

2. Дати характеристику цьому виду бару.

3. Підготувати бар до роботи.

4. Указати санітарно-гігієнічні вимоги до продукції бару.

5. Дати характеристику коктейлів.

6. Підібрати посуд для подавання коктейлів та без­алкогольних напоїв.

7. Під час влаштування на роботу бармена, директор бару не уклав з ним договір про матеріальну відповідальність. У процесі проведення інвентаризації була виявлена нестача на суму 450 грн. Бармен відмовляється виплатити нестачу. Обґрунтувати правомірність дій бармена.

1.Указати кваліфікаційні вимоги до бармена 5 розряду.

Кваліфікаційні вимоги. Вища освіта (молодший спеціаліст) або професійно-технічна освіта з присвоєнням кваліфікації "кваліфікований робітник" за професією бармена 5 розряду без вимог

до стажу роботи або підвищення кваліфікації і стаж роботи за професією бармена 4 розряду не менше 2 років та кваліфікаційна атестація на виробництві з присвоєнням 5 розряду.


Поделиться:

Дата добавления: 2015-04-18; просмотров: 122; Мы поможем в написании вашей работы!; Нарушение авторских прав

lektsii.com - Лекции.Ком - 2014-2023 год. (0.012 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав
Главная страница Случайная страница Контакты