Студопедия

КАТЕГОРИИ:

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроникаОсобливості обліку медикаментів і перев’язувальних засобів
Читайте также:
  1. Адмін.юстиція: поняття, види та особливості її становлення вУ
  2. Біографія як жанр PR-тексту: основні види, особливості структури.
  3. Висвітліть особливості вивільнення персоналу. Розкрийте сутність та причини плинності персоналу.
  4. Висвітліть особливості організації мотивації та стимулювання персоналу організації.
  5. Висвітліть особливості організації професійної підготовки працівників.
  6. Д) податок з власників транспортних засобів.
  7. Добір засобів навчання
  8. Іміджева стаття: види, особливості написання.
  9. Кейс-сторі як PR-жанр: особливості написання та розміщення.
  10. Класифікація, оцінка, і структура основних виробничих засобів.
Помощь в написании учебных работ
1500+ квалифицированных специалистов готовы вам помочь

Облік медикаментів і перев’язувальних засобів (далі — лікувальних засобів) у військових частинах, в яких видатки на лікувальні засоби плануються і обліковуються за кодом економічної класифікації 1132 «Медикаменти і перев’язувальні засоби», ведеться згідно з Інструкцією з обліку медикаментів, перев’язувальних засобів та виробів медичного призначення в лікувально-профілактичних установах, що знаходяться на державному бюджеті СРСР, затвердженою наказом Міністерства охорони здоров’я СРСР від 02.06.1987 №747, «Переліком лікарських засобів, що підлягають предметно-кількісному обліку в аптечних і лікувально-профілактичних закладах», затвердженим наказом Міністерства охорони здоров’я України від 30.06.1994 № 117 (далі — Перелік лікарських засобів) та спільною вказівкою Головного фінансово-економічного управління та Головного військового медичного управління Міністерства оборони України від 15.02.2002 № 146/5/2/106 та № 135/24/537.

Облік лікувальних засобів ведеться в аптеках, відділеннях (кабінетах) і фінансово-економічному органі.

У складі лікувальних засобів обліковуються:

медикаменти, до складу яких відносяться лікувальні засоби, сироватка, вакцини, лікувальна рослинна сировина, лікувальна мінеральна вода, дезінфекційні засоби тощо;

перев’язувальні матеріали (марля, бинти, вата, компресні клейонка та папір тощо);

допоміжні матеріали, до яких відносяться папір вощений, пергаментний, фільтрувальний, паперові коробки і мішечки, капсули і облатки, ковпачки, пробки, нитки, сигнатури, етикетки, гумові обхвати, смоли тощо;

тара — склянки і банки місткістю понад 5000 мл, бутлі, бідони, ящики й інші предмети зворотної тари, вартість якої не включена в ціну придбання медикаментів, а показана в оплачених рахунках окремо.

Усі лікувальні засоби обліковуються в аптеках в сумовому виразі за договірними цінами. Крім того, ведеться предметно-кількісний облік таких лікувальних засобів:

наркотичних лікарських засобів;

психотропних лікарських засобів;

отруйних лікарських засобів;

спирту етилового;

лікарських засобів, що мають одурманюючу властивість;

нових препаратів для проведення клінічних досліджень;

дефіцитних та дорогих лікувальних засобів;

тари як порожньої, так і зайнятої лікувальними засобами.

Предметно-кількісний облік лікувальних засобів ведеться в книзі предметно-кількісного обліку аптекарських засобів (ф. 8-МЗ), в якій відкривається окрема сторінка на кожне найменування, фасування, лікувальну форму, дозування лікувальних засобів, які підлягають предметно-кількісному обліку.

Видача лікувальних засобів з аптеки здійснюється за рецептами лікарів або за накладними (вимогами), підписаними начальником медичної служби на підставі розпорядження командира військової частини.

У накладній обов’язково має бути зазначена повна назва препарату, наведена інформація про його розміри, фасовку, лікарську форму, дозування, упаковку і кількість. Лікувальні засоби, що підлягають предметно-кількісному обліку, видаються за окремими проштампованими накладними (вимогами), записи в яких повинні бути підтверджені печаткою військової частини і підписом командира військової частини. В них обов’язково зазначається номер історії хвороби та прізвище, ім’я, по батькові хворих.У відділеннях (кабінетах) також ведеться предметно-кількісний облік лікувальних засобів згідно з Переліком лікарських засобів у спеціальних книгах, які заводяться окремо на спирт, отрути, наркотичні, дсфі цитні, такі, що дорого коштують, і перев’язувальні засоби.

До фінансово-економічного органу щомісячно подається зніт про рух лікувальних засобів, що знаходяться на предметне-кількісному обліку, який затверджується командиром військової частини.

Бухгалтерський облік лікувальних засобів ведеться на активному субрахунку 233 «Медикаменти і перев’язувальні засоби». У дебет субрахунку відноситься вартість лікувальних засобів, які надійшли від постачальника за договірними цінами. У кредит субрахунку 233 записується вартість лікувальних засобів, виданих і списаних на видатки на підставі звітів головної (старшої) медсестри. Інші лікувальні засоби, які не знаходяться на предметно-кількісному обліку, після їх надходження у відділення (кабінети) оприбутковуються і списуються на видатки військової частини.

Доверь свою работу кандидату наук!
1500+ квалифицированных специалистов готовы вам помочь

Дата добавления: 2015-04-21; просмотров: 19; Нарушение авторских прав

lektsii.com - Лекции.Ком - 2014-2022 год. (0.008 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав
Главная страница Случайная страница Контакты