![]() КАТЕГОРИИ:
АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
Розрахунок надлишкового тиску вибуху для горючого пилу.12.Розрахунок надлишкового вибуху АР (кПа) здійснюється за формулою (8.3), 13. Розрахункова маса пилу т (кг), який перебуває у завислому стані в об'ємі т = тзн+ тАВ, (8.13) де тзн — розрахункова маса пилу, який знявся в повітря, кг; тАВ —розрахункова маса пилу, що надійшов у приміщення внаслідок аварійної ситуації, кг.
15. Розрахункова маса пилу тАВ, який надійшов у приміщення внаслідок аварійної ситуації, визначається за формулою:
де тАП —маса горючого пилу, що викидається в приміщення з апарата, кг; q — продуктивність, з якою продовжується надходження пилоподібних речовин до аварійного апарата по трубопроводах до моменту їх відключення, кг/с; Т — час відключення, визначається за пунктом 2, с; Кп — коефіцієнт пиління, який являє собою відношення маси пилу, що перебуває в повітрі у завислому стані, до усієї маси пилу, що надійшов з апарата до приміщення. При відсутності експериментальних даних Кп приймається: для пилу з дисперсністю меншою за 350 мкм Кп = 0,5; для пилу з дисперсністю не меншою за 350 мкм — Кп = 1,0. Величина тАВ приймається відповідно до пунктів 1 і 3. 16. Маса пилу, що відклався в приміщенні на момент аварії визначається за формулою:
де КГ — частка горючого пилу в загальній масі нашарованого пилу; т1 — маса пилу, який осідає на важкодоступних для прибирання поверхнях у приміщенні за період часу між генеральними прибираннями, кг; т2 — маса пилу, який осідає на доступних для прибирання місцях у приміщенні за період часу між поточними прибираннями, кг; Кп — коефіцієнт ефективності пилоприбирання. У разі ручного прибирання приймається: при сухому — 0,6, при вологому — 0,7. У разі механізованого вакуумного прибирання: при рівній підлозі Кп = 0,9; при підлозі з вибоями (до 5% площі) Кп = 0,7. Під важкодоступними для прибирання місцями слід розуміти такі поверхні у виробничих приміщеннях, очищення яких здійснюється тільки під час генерального пилоприбирання. Доступними для прибирання місцями є поверхні, пил з яких збирається в процесі поточного пилоприбирання (щодоби, щозміни тощо). 17. Маса пилу ті (і = 1,2), який осідає на різноманітних поверхнях у приміщенні за період між прибираннями, визначається за формулою:
де
М2j. — маса пилу, що виділяється одиницею обладнання, яке пилить за вказаний період, кг; α — коефіцієнт, який визначає частку пилу, що надходить до об'єму приміщення і забирається витяжними вентиляційними системами. За відсутності експериментальних даних величину α приймають рівною α = 0;
18. Величина Мj (і = 1,2) може бути визначена експериментально (або за аналогією з діючими типовими виробництвами) в період максимального завантаження обладнання за формулою:
де τ1, τ2 — проміжок часу відповідно між генеральними і поточними пилоприбираннями, с.
|