КАТЕГОРИИ:
АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
Основні категорії і поняття. Поліс, апробація, анархія, тимократія, лімітованість.Поліс, апробація, анархія, тимократія, лімітованість. Словник термінів та визначень Поліс - місто-держава. Апробація - перевірка життям, практикою. Анархія - безвладдя, відсутність у суспільстві всяких політичних структур. Тимократія - правління військових. Лімітованість - суворе дозування, обмеженість у чомусь. Курсові завдання Скласти опорний конспект вивченого модуля і термінологічний словник. Питання підготовки до іспиту.
2.1.Загальна характеристика античних уявлень про державу і право. 2.2. Політичне вчення Піфагора та його послідовників. 2.3. Демокріт про походження законів і їх роль у суспільстві. 2.4. Державно-правові погляди софістів. 2.5. Ідеальна держава Платона. 2.6. Класифікація Платоном форм держави. 2.7. Уявлення Арістотеля про ідеальну державу. 2.8. Ідея конституційного правління Арістотеля. 2.9. Вчення про державу і право Епікура. Питання для самоконтролю (відповіді можна перевірити за до датком). 3.1. Які політичні ідеї, актуальні сьогодні, зародилися в умовах грець 3.2. Що являло політичний ідеал Піфагора і його послідовників? 3.3. На які категорії поділяв людей Геракліт? 3.4. Хто такі софіти? 3.5. Кому належить вислів "Людина є мірою всіх речей"?
3.6. Хто з давньогрецьких філософів вперше сформулював концепцію 3.7. Назвіть найбільш відомі твори Платона. 3.8. Якими аргументами обґрунтовує Платон доцільність тиранії? 3.9. Який еволюційний шлях виникнення держави у Арістотеля? Додаток ВІДПОВІДІ НА ЗАПИТАННЯ ДЛЯ САМОКОНТРОЛЮ 3.1.В умовах грецького поліса зародилися актуальні сьогодні політич 3.2. Політичним ідеалом Піфагора і його послідовників було правління 3.3. За своєю природою Геракліт поділяв людей на тих, хто може піз
3.4. Софістами (мудрими) називали грецьких філософів, які несли в 3.5. Цей крилатий вислів належить грецькому філософу Протагору. 3.6. Сократ. 3.7. "Держава" і "Закони". 3.8. Доцільність тиранії обґрунтовує Платон тим, що закони в такій 3.9. Держава у вченні Арістотеля виникає шляхом еволюції природних ЗЛО.Трьома ознаками конституційного правління в концепції Арістотеля є: а) узгодження з інтересами всіх громадян; б) таке правління є законним; в) воно існує з добровільної згоди громадян.
|