Студопедия

КАТЕГОРИИ:

АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника


Акти Верховної Ради України




 

Конституція України не містить вичерпного переліку видів правових актів Верховної Ради України, обмежуючись у ст. 91 вказівкою, що такими є «закони, постанови та інші акти». У науковій літературі зазначений видовий перелік актів законодавчої влади доповнюють такими видами як декларації, регламенти і нормативно-правові договори, а серед законів виділяють такі різновиди як Конституція (Основний Закон), конституційні, звичайні, надзвичайні закони, а також кодекси.

Порядок підготовки, обговорення, прийняття правових актів Верховною Радою України, а також порядок набрання ними чинності визначають Конституція України, Регламент Верховної Ради України, Указ Президента України «Про порядок офіційного оприлюднення нормативно-правових актів та набрання ними чинності» від 4 грудня 1997 р. № 1327/97.

Проекти законодавчих актів і законодавчі пропозиції, які вносять на розгляд Верховної Ради України народні депутати та інші суб’єкти права законодавчої ініціативи, приймають і реєструють у секторі службової кореспонденції Загального відділу Секретаріату та передають з їх електронними копіями до сектора реєстрації законопроектів Управління організаційної роботи з комітетами Секретаріату. Цей сектор присвоює реєстраційний номер законопроектам, оформленим відповідно до вимог Регламенту Верховної Ради України і Положення про порядок роботи з проектами законодавчих актів і матеріалами, що містять законодавчі пропозиції, які подаються на розгляд Верховної Ради України, і подає їх на розгляд Голові Верховної Ради України або його заступникам (за розподілом обов’язків).

Проекти законодавчих актів після розгляду Головою Верховної Ради України або його заступниками з резолюціями повертають до сектора реєстрації законопроектів Управління організаційної роботи з комітетами Секретаріату, який разом з Відділом технічної роботи з документами Секретаріату тиражує та виготовляє копії документів і через сектор службової кореспонденції Загального відділу Секретаріату розсилає їх зазначеним у резолюціях адресатам. Оригінали цих проектів зберігають у секторі реєстрації законопроектів Управління організаційної роботи з комітетами Секретаріату до прийняття відповідних законодавчих актів, після чого їх передають до протокольного сектора Загального відділу Секретаріату.

Законопроекти, оформлені з порушенням установлених вимог, разом із супровідним листом, підписаним одним із керівників Верховної Ради України, у якому обґрунтовано необхідність їх доопрацювання, повертають відповідним суб’єктам права законодавчої ініціативи.

Щодо кожного законопроекту, зареєстрованого у встановленому порядку, секретаріат головного комітету Верховної Ради України, через який цей законопроект був поданий, веде відповідну справу законопроекту.

Комітети Верховної Ради України після розгляду проектів законодавчих актів подають у довідці до них свої висновки і пропозиції щодо порядку їх розгляду на засіданнях Верховної Ради України в першому читанні та списки осіб, яких потрібно запросити на розгляд відповідного законопроекту.

Секретаріати комітетів Верховної Ради України після погодження з Юридичним управлінням та Управлінням організаційної роботи з комітетами Секретаріату вносять пропозиції щодо тиражування підготовлених до розгляду в другому і третьому читаннях проектів законодавчих актів для народних депутатів України. Оригінали порівняльних таблиць і довідкових матеріалів після тиражування секретаріати комітетів Верховної Ради України передають до протокольного сектора Загального відділу Секретаріату у встановленому порядку. Копії підготовлених до розгляду проектів законодавчих актів секретаріати комітетів Верховної Ради України після погодження з Науково-експертним та Юридичним управліннями Секретаріату, а проектів найбільш важливих законів, що регулюють економічну, соціальну та гуманітарну сфери, – з Науково-аналітичним управлінням Секретаріату, передають до Управління організаційної роботи з комітетами Секретаріату для контролю за проходженням законопроектів.

Акти, прийняті Верховною Радою України, опрацьовують її відповідні комітети, візують голови або заступники голів цих комітетів, керівники відповідних підрозділів апарату, після чого їх передають до протокольного сектора Загального відділу Секретаріату для оформлення на спеціальних бланках у встановленому порядку.

Додаткидо законів і постанов візують голови або заступники голів відповідних комітетів Верховної Ради України та завідувачі їх секретаріатів.

Внесення у прийняті акти чи додатки до них будь-яких змін або доповнень, не зафіксованих у стенограмах засідань Верховної Ради України, недопустиме.

Акти Верховної Ради України на підпис Голові Верховної Ради України готує протокольний сектор Загального відділу Секретаріату. На зворотному боці останнього аркуша їх візують голови відповідних комітетів Верховної Ради України і завідувачі секретаріатів цих комітетів, керівник Юридичного управління Секретаріату, завідувач протокольного сектора Загального відділу Секретаріату та Керівник апарату Верховної Ради України.

Акти Верховної Ради України на підпис Голові Верховної Ради України подає Керівник апарату Верховної Ради України.

Кожному акту Верховної Ради України протокольний сектор Загального відділу Секретаріату присвоює порядковий номер із зазначенням дати прийняття.

Підписані Головою Верховної Ради України закони України, крім законів України щодо ратифікації міжнародних договорів України, протокольний сектор Загального відділу Секретаріату надсилає фельдзв’язком на підпис Президенту України. Підписані Президентом України закони України повертають до Верховної Ради України і передають до протокольного сектора Загального відділу Секретаріату, який через Відділ технічної роботи з документами Секретаріату забезпечує їх тиражування згідно з покажчиками розсилок, поданих відповідними комітетами Верховної Ради України та підписаними завідувачами секретаріатів комітетів, фельдзв’язком розсилає копії законів.

У випадку, коли Президент України повертає закон із пропозиціями до Верховної Ради України для повторного розгляду, Загальний відділ Секретаріату повідомляє про це Керівника апарату Верховної Ради України і передає їх для подальшої роботи до сектора реєстрації законопроектів Управління організаційної роботи з комітетами Секретаріату. Після розгляду пропозицій Президента України Головою Верховної Ради України, а в разі його відсутності – Першим заступником Голови Верховної Ради України, копії закону і матеріалів до нього сектор реєстрації законопроектів Управління організаційної роботи з комітетами Секретаріату згідно з резолюцією надсилає на опрацювання відповідним комітетам Верховної Ради України та підрозділам апарату, а оригінали передає до протокольного сектора Загального відділу Секретаріату.

Закони України щодо ратифікації міжнародних договорів України та постанови Верховної Ради України або витяги з них, які розсилає протокольний сектор Загального відділу Секретаріату, завіряють гербовою печаткою Верховної Ради України, інші закони України – печаткою Загального відділу Секретаріату. Ці закони і постанови, які підлягають опублікуванню, протокольний сектор Загального відділу Секретаріату надсилає редакціям газет «Голос України», «Урядовий кур’єр», Державному інформаційному агентству України (ДІНАУ) і передає Видавництву Верховної Ради України для опублікування у «Відомостях Верховної Ради України», а також Управлінню комп’ютеризованих інформаційних систем і мереж Секретаріату для введення їх у систему інформаційного забезпечення законотворчого процесу.

Проекти розпоряджень Голови Верховної Ради України, його заступників щодо кадрових питань апарату (призначення і кадрові переміщення, заохочення тощо) готує Відділ кадрів Секретаріату за його ініціативою чи участю або за поданням керівників відповідних підрозділів апарату. Розпорядження з інших питань діяльності апарату, а також народних депутатів України готують і візують відповідні підрозділи апарату. Проекти розпоряджень подає на підпис Керівник апарату Верховної Ради України. Після підписання розпорядження реєструє Відділ кадрів Секретаріату і надсилає відповідний підрозділ згідно з покажчиком розсилки через сектор службової кореспонденції Загального відділу Секретаріату.

 



Поделиться:

Дата добавления: 2015-09-15; просмотров: 88; Мы поможем в написании вашей работы!; Нарушение авторских прав





lektsii.com - Лекции.Ком - 2014-2024 год. (0.005 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав
Главная страница Случайная страница Контакты