КАТЕГОРИИ:
АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
Зображення та їх умовностіДві проекції визначають положення кожної точки в просторі. Для зображення найбільш простих предметів буває достатньо однієї, двох проекцій. Для зображення більш складних – необхідно три і більше проекцій. Шість основних видів стандартного розташування проекцій показано на рис. 9.1. Це розгорнуті грані паралелепіпеда, в середині якого розташовують предмет, що проеціюють. Пояснюючі написи на кресленнях не виконують. При іншому розташуванні виду його позначають – стрілкою показано напрямок проектування і подано напис над відповідним зображенням А.
Рисунок 9.1 Зображення на кресленні залежно від їхнього змісту поділяють на вигляд, розріз і переріз. Вигляд – зображення повернутої до спостерігача видимої частини поверхні предмета. Розріз – зображення предмета, розсіченого однією площиною (простий розріз) або декількома площинами (складний розріз). На розрізі показують те, що знаходиться в січній площині, й те, що розташоване за нею. Ближчу відсічену частину уявно відкидають. Розріз зображують на одній із проекцій, на інші проекції він не впливає. Про переріз інформація подається нижче.
|