Студопедия

КАТЕГОРИИ:

АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника


Завершення розпізнавання




Розпорядження про закінчення процесу розпізнавання віддає посадова особа, відповідальна за проведення моніторингу спеціально відібраних з цією метою трансакцій. Це робиться на підставі документа, який є причиною повідомлення прокуратури про злочин відмивання грошей чи про відмову від підозр у такому злочині. Документ, який завершує діяльність у рамках розпізна­вання, може мати форму:

• подання, спрямованого в ревізійне відділення банку;

• пропозиції правлінню банку прийняти рішення про повідомлення правоохоронних органів про підозри у відмиванні грошей;

• інформації, адресованої начальнику відділу банку;

• інформації, адресованої начальнику відділу банку про хід моніторингу;

• звіту (за період, наприклад, шість місяців), який включає інформацію про підозри у відмиванні грошей;

• узагальнюючої службової записки, з висновками, які сто­суються обґрунтованих підозр у відмиванні грошей, яке спостерігалося при здійсненні фінансових операцій, із пропозицією прийняти необхідне рішення.

Ці документи потім направляють на розгляд директорові банку, який самостійно чи після обговорення їх з юридичним рад­ником (групи радників) приймає рішення повідомити прокурату­рі про здійснення злочину відмивання грошей чи про поведінку посадових осіб, які ухилялися від такого повідомлення.

Усі документи про спроби відмивання "брудних" грошей у процесі банківської діяльності повинні зберігатися не менше п'яти років, починаючи з першого січня року, який слідує за роком, у якому складений документ, що завершує процедуру роздізнаван-



Розділ 3. Офшорні центри і відмивання «брудних» грошей

Міжнародне оподаткування

ня. У випадку відкриття кримінальної справи за фактом відмиван­ня грошей документи, що зберігаються в банку і пов'язані з розпізнаванням, можуть бути використані в ході судового процесу, їх може вимагати і прокурор. У цьому випадку вони будуть важ­ливими доказами. У будь-якому випадку, інформація, отримана в ході банківського розпізнавання, може бути використана з метою:

• надання потрібного напряму слідчим діям, які проводять органи правосуддя;

• дослідження величини і мети використання коштів, прид­баних внаслідок злочину;

• полегшення дій, спрямованих на відшукування злочинно­го прибутку;

• доведення кримінальної справи до судового розгляду;

• підрахунку незаконно отриманих доходів;

• полегшення проведення арештів підозрюваних осіб.
Крім того, ці матеріали можуть виявитися корисними для

проведення навчання й інструктажу банківських працівників у галузі розпізнавання сумнівних, нетипових і підозрілих транс­акцій. Вони можуть багаторазово слугувати навчальним ма­теріалом для працівників правоохоронних органів — міліції (поліції) і прокуратури.

І на завершення варто вказати на деякі важливі обстави­ни, не пов'язані безпосередньо з діяльністю комерційних банків, але які впливають на розпізнавання спроб відмивання грошей у банках. Це, насамперед, роль центрального (національного) банку в розробленні рекомендацій щодо кон­кретних заходів для розпізнавання ознак і симптомів цього злочину, якості законодавчих норм, які відносяться до протидії відмиванню грошей у банках, участь державної адміністрації в боротьбі з цим злом і т. ін. Ці обставини можуть безпосередньо впливати на кількість інформації, переданої банками і викори­стовуваної з метою протидії відмиванню грошей. Як приклад можна навести кількісну залежність між присутністю згаданих чинників і надходженням обсягу інформації, переданої бри­танськими банками Розвідувальній службі національного кар­ного розшуку Великій Британії — National Criminal Intelligence Service (мал. 8.1).


Мал. 8.1 Надходження інформації від британських банків до розвідувальної служби національного карного розшуку за 1987-1994 роки Джерело: [ 102, с.52-54]

Вплив на зростання кількості доповідей зробили:

1) прийняття Базельської декларації від 12 грудня 1988 p.;

2) введення кримінальної відповідальності за відмивання "брудних" грошей;

3) видання і розсилання рекомендацій і розпоряджень для банків, які стосуються протидії відмиванню грошей;

4) видання навчальних відеозаписів з матеріалами боротьби з відмиванням грошей;

5) запровадження в дію Директиви Європейського співто­вариства від 10 червня 1991р., присвяченої цій проблемі;

6) введення в дію нового карного законодавства у Великій Британії в 1993 р.

Запитання для самоконтролю:

1. Як збирають збір інформацію щодо розпізнавання „бруд­них" грошей?

2. Що являє собою оброблення інформації щодо розпізна­вання „брудних" грошей?

3. Дайте визначення моніторингу як етапу розпізнавання процедури відмивання „брудних" грошей.

4. Як готуються висновки на підставі оброблення інфор­мації, що стала результатом розпізнавання?


Міжнародне оподаткування


Поделиться:

Дата добавления: 2015-04-04; просмотров: 75; Мы поможем в написании вашей работы!; Нарушение авторских прав





lektsii.com - Лекции.Ком - 2014-2024 год. (0.006 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав
Главная страница Случайная страница Контакты