Студопедия

КАТЕГОРИИ:

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроникаПриродне освітлення
Читайте также:
  1. Антропогенний вплив на природне середовище та сучасні екологічні проблеми
  2. Аудит впливу енергетичних об'єктів на навколишнє природне середовище.
  3. Вимоги до виробничого освітлення та його вплив на зорову функцію
  4. Гувернерство в епоху Просвітительства. Природне виховання Ж.-Ж. Руссо. Філонтропізм (любов до людини) - система виховання Йоганна Базедова.
  5. Електрифікований інструмент та прилади для освітлення
  6. Підстави й умови припинення права природокористування: тимчасове призупинення діяльності природокористувачів, які забруднюють природне середовище.
  7. Платежі за забруднення та інші негативні впливи на навколишнє природне середовище
  8. Природне і поляризоване світло
  9. Розрахунок освітлення

Під природним освітленням розуміють освітлення приміщень або кабіни сонячним світлом через світлові пройоми.

Природне освітлення всередині приміщення розподіляється нерівномірно, залежно від конструкції світлових пройомів та їх розміщення. При односторонньому боковому освітленні рівень його в глибині приміщення зменшується. Краще освітлення за­безпечується верхнім освітленням, коли добре освітлюється про­стір усередині приміщення і гірше біля стін. Застосування суміс­ного бокового і верхнього освітлення створить більш рівномірну освітленість по всій глибині приміщення.

КПО дозволяє оцінити умови природного освітлення в приміщеннях

Для характеристики інтенсивності природного освітлення вве­дено поняття коефіцієнта природного освітлення (КПО), який ви­ражається як відношення (у відсотках) освітленості всередині ро­бочого приміщення Ев до зовнішньої освітленості Ез, яка існує сьогодні під відкритим небом:

Нормування природного освітленная відбувається за санітар­ними і будівельними нормами, які встановлюють значення КПО від 1 до 10 % залежно від виробничих умов.

Після розрахунку КПО розраховують площу світлових пройомів при боковому і верхньому освітленні приміщень за методи­кою і формулами, наведеними у СНІП ІІ-4-79.

На рис. 1 наведена схема розрахунку площі світлових пройомів при природному освітленні.

Рис1 Схема розрахунку площі світлових пройомів при при­родному освітленні:

А, В, Н — довжина, ширина і висота при­міщення, м;

h1 — відстань від рівня робочої поверхні до верхнього краю вікна, м;

— коефіцієнти світлопропускання відповідно загальний, матеріалу, перепльотів світлового пройому, несучих конструкцій, сонцезахисних пристроїв, захисної сітки;

, коефіцієнти, що враховують підвищення КПО за рахунок світла, відбитого від поверхні освітлення, відповідно, при боковому і верхньому освітленні;

— коефіцієнти відбиття, відпо­відно, середній, підлоги, стін, вікон;

світлова характери­стика, відповідно, вікна і світлового ліхтаря;

кздкоефіцієнт, який враховує затінення вікон протистоячими будинками;

kз — коефіцієнт, який враховує тип ліхтаря;

кпкоефіцієнт запасу;

S, So, Sф — площа світлових пройомів загальна, при боковому і верх­ньому освітленні, м2.

Нормування природного освітленная відбувається за санітар­ними і будівельними нормами, які встановлюють значення КПО від 1 до 10 % залежно від виробничих умов.

Доверь свою работу кандидату наук!
1500+ квалифицированных специалистов готовы вам помочь

Дата добавления: 2014-12-03; просмотров: 45; Нарушение авторских прав

lektsii.com - Лекции.Ком - 2014-2022 год. (0.008 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав
Главная страница Случайная страница Контакты