Студопедия

КАТЕГОРИИ:

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроникаЗаходи безпеки під час робіт у водонасичених і мерзлих грунтах.
Читайте также:
  1. VII. Тематика курсових робіт з аналізу фінансів підприємств
  2. Актуальність безпеки життєдіяльності. Сталий розвиток людини
  3. Аналіз небезпеки підприємства
  4. Анотація, реферат, тези, наукова стаття, дисертація, монографія, підручник, посібник як основні жанри наукових робіт
  5. Антиінфляційна політика. Взаємозв’язок інфляції та безробіття.
  6. Антикризові заходи за координаторами та рівнями застосування
  7. БАКАЛАВРСЬКИХ) РОБІТ З КУРСУ
  8. Безпека праці під час проведення підривних робіт
  9. Безпека праці під час проведення робіт з демеркурізації
  10. Безпека праці під час проведення робіт з отрутохімікатами та пестицидами

Ці роботи проводять відпо­відно до ПВР, де вказують способи видалення води, види кріплень стінок траншей і котлованів та спосо­би розробки грунтів, що гарантують повну безпеку праці. У пливунах, вологих лесових грунтах, а також при інтенсивному припливі ґрунтових вод стінки виї­мок укріплюють, забиваючи по їхніх контурах шпун­тові стінки на глибину не менш як 0,75 м нижче від проектної відмітки дна виїмки.

У водонасичених грунтах виїмки розробляють за­морожуванням окремими секціями у довжину, зали­шаючи між ними перемички з мерзлого грунту зав­товшки понад 0,5 м. Взимку мерзлий грунт спочатку розморожують або підривають. Заглиблювати виї­мки нижче від рівня промерзання без кріплення стінок не можна. Загальна глибина відкопування мерзлих грунтів без кріплення не повинна переви­щувати 3,5 м. Робітники, які розробляють мерзлий грунт, забезпечуються окулярами в металевій оправі із сіткою.

Електропрогрівання грунту.Ділянки для елект­ропрогрівання грунту обгороджують. Відстань між огорожею і контурами цієї ділянки не повинна бути меншою ніж 3 м. Обслуговувати електроустановки напругою до 1000 В можуть лише робітники, які мають посвідчення Пі кваліфікаційної групи.

Електроустановки для прогрівання грунту і бетону повинні бути захищені від струму короткого зами­кання, а також мати звукову та світлову сигналізації. Ці роботи слід вести під цілодобовим наглядом дос­відчених чергових, які повинні працювати в діелект­ричних рукавицях, калошах і мати спеціальні прила­ди для вимірювання напруги. Електролінію від трансформатора до ділянки, що прогрівається, вико­нують з ізольованих проводів, а трансформатор за­землюють. Справність електропроводів перевіряють щодня ґпісля кожного переміщення. Проводи не по­винні торкатися землі, а підключають додаткові елек­троди, замінюють запобіжники , замірюють температуру при вимкнутому струмі. На території прогріван­ня вивішують попереджувальні таблички і написи. Температура грунту не повинна перевищувати 80°С.

Заходи безпеки під час розробки виїмок з уко­сами і вертикальними стінками. Види кріплень стінок.

Виїмки у грунтах природної вологості чи без неї можна розробляти з вертикальними стінками без кріплення на глибину, м, не більш як: у насипних, піща­них грунтах — 1; у супіщаних — 1,25; у суглинках і глинах — 1,5.В інших умовах виїмки можна влаштовувати^ з уко­сами чи вертикальними стінками, закріпленими на всю висоту. Крутість укосів (відношення глибини укосу до його закладання) котлованів, які розробляють без кріплень, визначають згідно з табл.З.


Дата добавления: 2014-12-03; просмотров: 17; Нарушение авторских правlektsii.com - Лекции.Ком - 2014-2021 год. (0.009 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав
Главная страница Случайная страница Контакты