КАТЕГОРИИ:
АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
Операції над неперервними функціями
Теорема. Якщо функції неперервні в точці , то функції у точці також неперервні. Доведення цієї теореми безпосередньо випливає з означення неперервності функції в точці та властивостей границь.
Теорема (про неперервність складеної функції). Якщо функція неперервна в точці , а функція неперервна в точці , причому , то складена функція неперервна, як функція від , у точці . Доведення. Нехай задано довільне число . Тоді за неперервністю функції у точці знайдеться число таке, що для всіх , які задовольняють умову . Для числа за неперервністю функції у точці знайдеться число таке, що для всіх , які задовольняють умову . Отже, для довільного числа знайдеться число таке, що з умови випливає нерівність , а це означає, що функція неперервна в точці . Можна довести, що всі елементарні функції в області їх визначення неперервні. Звернемо увагу на те, що з означення неперервності функції у точці випливає . Наведемо приклади деяких важливих границь, обчислення яких спирається на неперервність елементарних функцій. 1) .
|