Студопедия

КАТЕГОРИИ:

АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника


Поняття маркетингового середовища фірми.
Маркетингове середовище фірмисукупність активних суб¢єктів і сил, які діють за границями фірми і впливають на можливість керівництва службою маркетингу встановлювати і підтримувати з цільовими клієнтами успішні зв¢язки.

Маркетингове середовище складається з внутрішнього і зовнішнього середовища.

Аналіз факторів внутрішнього і зовнішнього середовища дозволяє приймати рішення, які забезпечують досягнення поставлених цілей. Для цього всі фактори ділять на керовані (контрольованих) і некеровані (неконтрольованих).

До контрольованих факторів відносять головним чином фактори внутрішнього середовища, котрі головним чином складають служби маркетингу.

До неконтрольованих – фактори зовнішнього середовища, котрі потрібно враховувати, передбачати і по можливості впливати на них. Це є відношення з постачальниками, споживачами, конкурентами, посередниками.

До неконтрольованих факторів зовнішнього середовища відносять: політичні – законодавство в галузі торгівлі, вимоги до продукції по захисту навколишнього середовища; економічні – інфляція, безробіття, податкова система, кредитні ставки, доходи населення; природні – дефіцит ресурсів і вимоги по обмеженню їх використання; демографічні – зниження народжуваності, структура сім¢ї, міграція населення; фактори культури – організація дозвілля, спорту, туризму, умов життя.

Характеристика мікросередовища фірми і його вплив на здатність фірми обслуговувати своїх клієнтів.

Головна ціль любої фірми– отримати великі прибутки.

Головне завдання системи управління маркетингом – забезпечити виробництво товарів, котрі є привабливими з точки зору цільових ринків. Але успіх керівництва маркетингом залежить і від діяльності інших підрозділів фірми, і від дій її посередників, конкурентів і різних контактних аудиторій. Сили, які діють в рамках мікросередовища фірми представленні на наступному малюнку.

 


Розглянемо головні сили, які діють в мікросередовищі фірми:

Фірма.

2. Постачальники– це ділові фірми і окремі особи, котрі забезпечують фірму і її конкурентів матеріальними ресурсами, необхідними для виробництва певних товарів або послуг.

3. Маркетингові посередники–це фірми, які допомагають фірмі збувати і розповсюджувати її товари серед клієнтури.

Маркетингові посередники:

· торгові посередники (дилери, дистриб’ютори, роздрібна торгова мережа);

· консалтингові фірми по організації товарообігу (логістичні фірми). Логістичні фірми займаються наступними видами діяльності: (керування запасами; складування; транспортування; прийом і видача запасів);

· агенції по наданню маркетингових послуг (маркетинговий консалтинг; маркетингові дослідження; рекламні агенції);

· кредитно-фінансові установи (банки; кредитні компанії; страхові компанії);

· аудиторські фірми.


Поделиться:

Дата добавления: 2015-01-29; просмотров: 90; Мы поможем в написании вашей работы!; Нарушение авторских прав

lektsii.com - Лекции.Ком - 2014-2024 год. (0.007 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав
Главная страница Случайная страница Контакты