Студопедия

КАТЕГОРИИ:

АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника


Вправа на розвиток писемного мовлення




Читання й письмо – належать до писемного мовлення.

Читання:

1. Прослухати текст, поділити на логічно завершені частини, добрати заголовок.

2. Прочитати текст, переказати детально, вибірково.

3. Поділитись враженнями від прочитаного, словесно змальовувати за уявою портрети героїв.

4. Продовжити текст за завданням.

Письмо:

1. Списування с проговорюванням

2. словникові диктанти з використанням сигнальних карток.

3. зорово-слухові та зорові диктанти.

4. письмовий переказ

 

1. Навчання грамоти. Звук і буква А. Алфавіт. 1 клас.

Тема. Звук і буква А. Алфавіт.

Мета. Засвоїти звук [а] і букви «А,а». Ознайомити з алфавітом. Розвивати вміння за допомогою дотику визначити вивчені бу­кви. Розрізняти голосні і приголосні звуки.

 

Хід уроку

 

І. Повторення вивченого.

 

– Поділимо слово оса на склади о - са.

– Який склад вимовляємо з більшою силою?

– Як називається цей склад?

 

II. Робота над новим матеріалом.

 

1. На набірному полотні слово оса.

Якою буквою закінчується слово оса.

Вимовимо звук [а].

Якою буквою починається слово оса?

Вимовимо звук [о].

Звуки [а], [о] - голосні. При їх вимові повітря вільно виходить, не зустрічає ніяких перешкод. Ці звуки можна заспівати (співаємо о-о-о, а-а-а). Такі звуки називаються голосними. Вони позначаються буквами: О, А.

2.Візьмемо букву А.

 

Ось перед нами каса букв. Кожна буква має своє місце. Називається це містечко, де живуть букви "Алфавіт". Як і в кожному місті тут є "будиночки". В такому будиночку мешкає певна буква. В першому - буква А. (Буква А вкладається в кишеньку). Далі діти знаходять "будиночки", в яких знаходяться букви С, О і розкладають ці букви по "домівках".

 

3. Букв "а" дві - велика і мала.

 

Виліпимо "А" велику. Вона складається з трьох елементів: дві більші однакові палички і одна менша. Буква "а" мала складається з двох елементів: паличка заокруглена вгорі і внизу і півовал, як буква с.

 

4. Фізкультхвилинка.

 

Будем дружно ми вставати,

Щоб ногам роботу дати.

Раз - присіли, Два - всі встали,

Три руками помахали.

 

5. Робота в зошитах.

 

Надрукуємо "А", "а", слова оса за зразком.

 

6. Вивчимо вірш.

 

Автобус їде вздовж алеї,

Акація цвіте в садку,

А ми зібралися під нею,

Абетку вивчити легку.

 

7. Словникова робота:

 

роз’яснення слів алфавіт, абетка, азбука.

 

8. Назвати сусідів букви "а" в словах: сад, рак, мак.

 

9. Гра "Визнай букву".

 

На столі розкладені букви: о, с, а з наждачного паперу. Учню зав’язуються очі. Він бере букву і визначає, яка це буква за допомогою тактильних відчуттів.

 

10. Фізкультпауза.

 

Діти марширують під вірш:

Ати - бати – Йшли солдати

Ати - бати – На базар.

Ати - бати – Що купили?

Ати - бати – Самовар!

 

11.Самостійна робота.

 

"Знайти букву "а". Учням роздаються картки зі словами: троянда, хата, машина та інші. Треба олівчиком підкреслити букву "а".

 

III. Слухання казки "Курочка Ряба".

 

- Діти, хто з вас знає казочку "Курочка Ряба"? (Діти розповідають цю казку)

- А тепер я вам її прочитаю.

Але перш, ніж читати, я поставлю вам таке запитання:

- Чому плакав дід, плакала баба, коли мишка розбила яєчко?

Питання за змістом.

- Про кого казочка?

- Яке яєчко знесла курочка?

- Чому дід з бабою хотіли його розбити?

- Хто допоміг їм розбити яєчко?

- Так чому ж вони плакали?

- Бо дід з бабою хотіли його з’їсти, а воно впало на підлогу,

розтеклося по підлозі і їсти його вже не можна було.

- Що пообіцяла курочка?

- А як звали курочку?

- А чому її так звали?

 

IV. Підсумок.

 

- Яку букву ми сьогодні вивчили?

- Який звук позначає ця буква? (Голосний)

- Чому?

- Який ще голосний ви знаєте?

 

2. Ознайомлення з буквою “б”

Відгадайте слова, які починаються складом бу, за їх лексичним значенням:

Будівля, призначена для житла (будинок),

Ім”я синочка папи Карло (Буратіно),

Пучок зібраних квітів (букет),

Великий перелітний птах з довгим дзьобом і довгими ногами (бусол)

Яке з названих слів найдовше за складовою будовою (Буратіно -4 склади),

Виділіть наголошений склад у слові будинок, підставивши до нього слово це ( це будинок?)

 

6). Вправа на концентрацію уваги. Гра “Коректор”

- Графічне зображення букви ми запам'ятали, а тепер на своїх картках спробуйте викреслити всі букви “б”. Треба встигнути якнайшвидше, але не пропустити жодної букви.

 

 

Запишіть цифрами скільки букв ви знайшли у кожному рядочку.

 

 

7). Утворення і читання складів

- Давайте поєднаємо нашу букву “б” з кожною з голосних. Які склади утворилися. Прочитаємо їх.

 

 

5. Робота з Букварем (с.80) (10 хв.)

1). Словникова робота

- Прочитайте слова на с.79 зверху, під якими підписані цифри. Яке значення матимуть слова, утворені переставити місцями букви? ( банка-кабан, куб-бук, краб-брак)

 

 

2) читання слів у колонках, відпрацювання б-п.

Читання вчителя

Читання “бджолине”

Читання вибіркове (прочитати односкладові слова, слова-назви істот, рослин, с буквою ”б” посередині тощо)

 

 

3) Читання тексту”Виставка марок”.

- Складання запитань за малюнками. Складання повних відповідей.

 

 

6. Підсумок уроку (3 хв.)

- Яку букву ми вивчили? Який звук вона позначає?

Де може стояти буква Б у словах( на початку, в середині, в кінці)?

Який вид роботи вам сподобався найбільше?

-Про значення яких слів ви дізналися вперше?

 

Практика з літератури

 

1. Етапи роботи над художнім твором

1.Пропедевтичний етап

Ціль: підготувати дітей до сприйняття художнього твору.

Наглядність по темі, бесіда про автора, музика, екскурсія.

2. Первинний синтез – читання твору учителем.

Ціль: цілісне сприйняття твору.

3. Аналіз змісту і мовних засобів з'ясування вчинків і мотиви, робота над образною лексикою.

4. Вторинний синтез читання другий раз вже дітьми по ролях, по ланцюжку 6. Узагальнююча бесіда метою якої є підведення підсумків. ( яка ж головна ідея, що хотів сказати автор).

 

2. Етапи роботи над віршем

1.Пропедевтичний етап

Ціль: підготувати дітей до сприйняття вірша.

Наглядність по темі, бесіда про автора, музика.

2. Первинний синтез – читання вірша учителем напам’ть.

Ціль: цілісне сприйняття.

3. Аналіз змісту (про що даний вірш)

4. Аналіз мовних засобів (над кожною строчкою)

(Важливо підібрати синоніми і пояснити значення слів

5. Вторинний синтез (читання учнями по строчці, по стовпчиках)

6. Узагальнююча бесіда ( що хотів сказати автор?)

7. Д/З Напам'ять вивчити вірш, намалювати малюнок.

 


Поделиться:

Дата добавления: 2015-04-18; просмотров: 138; Мы поможем в написании вашей работы!; Нарушение авторских прав





lektsii.com - Лекции.Ком - 2014-2024 год. (0.006 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав
Главная страница Случайная страница Контакты