Студопедия

КАТЕГОРИИ:

АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника


Тема 10. Тлумачення права
Поняття тлумачення права і його роль у юридичній науці і практиці. Місце тлумачення права в правозастосовчому процесі. Тлумачення в процесі правотворчості та систематизації законодавства. З'ясування і роз'яснення змісту правових норм.

Суб'єкти тлумачення права. Види тлумачення за суб'єктами. Офіційне і неофіційне тлумачення. Нормативне і казуальне, автентичне, легальне і судове тлумачення. Доктринальне, професійне та повсякденне тлумачення. Види тлумачення права за обсягом. Адекватне, розширювальне і обмежувальне тлумачення. Способи тлумачення правових норм. Граматичне, логічне, систематичне, історико-політичне, спеціально-юридичне тлумачення. Акти тлумачення права. Поняття, види.

 

Тема 11. Механізм і ефективність правового

регулювання суспільних відносин

Правовий вплив і правове регулювання. Основні засоби правового регулювання відносин у суспільстві. Процес правового регулювання, його стадії. Державний вплив і правове регулювання. Правове регулювання в правовій державі.

Загальна характеристика механізму правового регулювання. Основні елементи механізму правового регулювання. Роль правових норм, правових відносин і діяльності органів держави в механізмі правового регулювання. Акти реалізації прав і обов'язків та акти застосування права, їх місце в механізмі правового регулювання. Юридична відповідальність у механізмі правового регулювання.

Суб'єктивна сторона механізму правового регулювання. Поняття правосвідомості і її місце в системі форм суспільної свідомості. Основні риси правосвідомості і її структура. Зв'язок і взаємодія правосвідомості та права. Роль правосвідомості в правовому регулюванні суспільних відносин. Види правосвідомості.

Поняття правової культури. Правосвідомість і правова культура. Формування моральних і правових поглядів особистості. Правове виховання і громадська думка в суспільстві. Юридичний всеобуч. Юридична освіта. Професійна правосвідомість (судді, прокурора, юрисконсульта та ін.). Етика юриста.

Поняття громадського порядку і дисципліна. Законність і правопорядок. Поняття та основні риси законності, її співвідношення з демократією і дисципліною. Вимоги законності та її принципи. Законність і доцільність, законність і правова культура. Сутність законності. Режим законності - найважливіша вимога правової держави.

Поняття правопорядку, його співвідношення із законністю і громадським порядком. Система гарантій і методів забезпечення правопорядку в правовій державі.

Поняття ефективності права. Мета і результати дії правових норм. Основні методи вивчення ефективності права. Соціологічні дослідження в сфері права. Знання права та його ефективність.

 


Поделиться:

Дата добавления: 2015-08-05; просмотров: 88; Мы поможем в написании вашей работы!; Нарушение авторских прав

lektsii.com - Лекции.Ком - 2014-2024 год. (0.006 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав
Главная страница Случайная страница Контакты