Студопедия

КАТЕГОРИИ:

АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника


Застосування системи стандарт-кост у процесі обліку витрат на ви­робництво.




Для здійснення процесу управління і прогнозування економічних наслідків рішень, шо приймаються на різних рівнях управління, необхідно володіти інформацією про витрати під­приємства. Щоб мати можливість управляти витратами. їх перш за все необхідно класифікувати за певними ознаками. Метою класифікації витрат в управлінському обліку є формування інфо­рмації для прийняття управлінських рішень керівниками підпри­ємства. Класифікація витрат повинна відповідати вимогам систе­ми управління — надавати інформацію для планування, органі­зації, мотивації, здійснення контролю.

Виходячи з мети та напрямів використання інформації існу­ють різні підходи до класифікації витрат, але основним принци­пом при її побудові має бути різні витрати для різних цілей.

Для оцінки запасів та визначення фінансового результату витрати поділяються на:

• вичерпані та невичерпані;

• витрати на продукцію та витрати періоду;

• прямі та непрямі;

• основні та накладні.

Вичерпані та невичерпані витрати. Дотримуючись принци­пу періодичності, як у фінансовому, так і в управлінському обліку необхідно виділяти витрати звітного період}'. Шляхом поршняння доходів і витрат звітного періоду визначається фінансовий резуль­тат. Отже, необхідно чітко усвідомлювати, які витрати відносяться до звітного періоду. Для цього розглянемо дві ситуації.

Ситуація 1- Підприємство витратило кошти на придбання ак­тивів. Чи можна вважати таке витрачання коштів витратами звіт­ного періоду? Безумовно, ні. оскільки у даному випадку один вид активів був обміняний на інший. Отже, витрачені кошти— це невичерпані (ше не спожиті) витрати, які принесуть користь у майбутньому.

Невичерпані (неспожиті) витрати {Unexpired Costs)— це збі­льшення зобов'язань або зменшення активів у процесі поточної діяльності підприємства для отримання доходу або шшої вигоди у майбутньому.

Ситуація 2. Підприємство реалізувало виготовлену продук­цію. В результаті був отриманий дохід разом із збільшенням грошових коштів або дебіторської заборгованості. Тому собівар­тість реалізованої продукції' визнається вичерпаними (спожити­ми) витратами.

Отже, вичерпані (спожиті) витрати (Expired Costs) — це збі­льшення зобов'язань або зменшення активів у процесі поточної діяльності підприємства для отримання доходу звітного періоду.

Невичерпані витрати відображаються в активі Балансу як не-спожнті ресурси, а вичерпані — у Звіті про прибутки та збитки, як витрати звітного період}'.

Витрати на продукцію та витрати періоду. Не всі витрати підприємства безпосередньо пов'язані з виробництвом або при­дбанням товарів. Тому для визначення собівартості продукції або товарів розрізняють витрати на продукцію та витрати періоду.

Витрати на продукцію (Product Costs) пов'язані з виробницт­вом або придбанням товарів для реалізації. Вони відображаються у Балансі в складі запасів, а після реалізації продукції чи това­рів — у Звіті про прибутки та збитки як собівартість реалізованої продукції (товарів).

На підприємствах виробничої сфери витрати на продукцію на­зивають виробничими витратами, а витрати періоду — невироб­ничими витратами.

Витрати періоду (Peiiod Costs) не включаються до собівартос­ті запасів і розглядаються ж витрати того період}', в якому вони були здійснені. До шгх відносять витрати на здійснення управ­ління, маркетингу, досліджень, розробок тошо. Такі витрати ві­дображаються у Звіті про прибутки та збитки як операційні ви­трати.

 


Поделиться:

Дата добавления: 2015-09-15; просмотров: 123; Мы поможем в написании вашей работы!; Нарушение авторских прав





lektsii.com - Лекции.Ком - 2014-2024 год. (0.008 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав
Главная страница Случайная страница Контакты