КАТЕГОРИИ:
АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
Метод гармонійної лінеаризації.Метод використовується для дослідження автоколивальної стійкості[BMV13] НСАК. За його використанням можливо лінеаризувати будь-який НЕ, одержати його передатну функцію, визначити стійкість НСАК, а також визначити амплітуду та частоту стійких автоколивань в системі, якщо вони присутні. Розглянемо структурну схему розімкнутої НСАК, зображену на рисунку 3.2.
Рис. 3.2.Структурна схема розімкненої НСАК.
Якщо на вхід НЕ подати гармонійний сигнал: ,то на виході НЕ з’явиться також гармонійний сигнал виду , що є результатом спотворення вхідного сигналу статичною характеристикою НЕ. Оскільки сигнал є періодичнім, то його можна представити у вигляді ряду Фур’є:
(3.1)
Приймаємо гіпотезу про те, що лінійна частина є фільтром нижніх частот. Це дає можливість для аналізу розглядати у частотному спектрі сигналу лише постійну складову та першу гармоніку. Таким чином, сигнал на вході НЕ можна представити у вигляді суми тільки двох членів ряду, оскільки інші гармоніки не проходять на вихід лінійної частини:
(3.2)
При умові, що НЕ є симетричним, постійна складова ряду Фур’є . Тоді .
Відомо, що , тоді
, (3.3)
де: ; . З рівняння отримаємо наступні вирази ; ; . Тоді . Після введення коефіцієнтів гармонійної лінеаризації , , отримаємо . В таблиці 3.2. наведені коефіцієнти гармонічної лінеаризації для різних типів НЕ. Перетворимо за Лапласом . Звідси передатна функція гармонійно лінеаризованого НЕ має вигляд:
. (3.4)
В частотній формі (при заміні ) передатна функціє НЕ має вигляд:
. (3.5)
Коефіцієнти гармонійної лінеаризації наведені у таблиці 3.2. Таблиця 3.2. Коефіцієнти гармонічної лінеаризації нелінійностей
Продовження табл. [BMV14] 3.2.
|