Студопедия

КАТЕГОРИИ:

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроникаПро що писав «Вечірній Київ» у дні путчу
21 серпня «Вечірній Київ» подає хроніку подій у республіці: у Харкові міліцейські частини особливого призначення взяли під охорону місцеве телебачення, в Одесі за зачиненими дверима засідала міськрада, У Івано-Франківську відбувся мітинг протесту, у Тернополі розповсюджені листівки з текстом звернення Єльцина-Хасбулатова-Силаєва та заявою Руху за підписом Драча, у Києві було спокійно, люди на вулицях дають однозначну оцінку подіям — це переворот. У цьому ж числі «Вечірки» повідомляється про те, що в центрі біля поштамту всю ніч чергують люди і що з неофіційних джерел стало відомо про підтягування військ до столиці: десантно-штурмова бригада перекинута з Кременчука і дислокована на Житомирському шосе в ЗО кілометрах від Києва, піхотний полк 72-ї дивізії знаходиться на підступах до столиці на одеському напрямку, приведено в підвищену бойову готовність Деснянську танкову дивізію.

У цьому ж числі газети на запитання експрес-анкети про оцінку подій 18-19 серпня та прогноз щодо їх розвитку дають відповідь народні депутати України Юрій Збітнєв, Володимир Філенко, Олександр Ємець: це спроба військового путчу, компартійний, антидержавний переворот; він призведе до розвалу Союзу. У замітці «Горбачов здоровий, а дехто — в агонії» розповідається, що вночі 19 серпня підполковникові міліції Григорію Омельченкові зателефонував друг із Москви і коротко сказав: «Відбувається державний переворот на чолі з ЯКП» (Омельченко зрозумів абревіатуру — Язов, Крючков, Пуго). На запитання: «Що далі?» Г. Омельченко відповів:

Ст. 72

 

«Упевнений: змовників буде віддано до суду. А поки що треба максимум завтра (якщо не сьогодні) скликати надзвичайну сесію Верховної Ради України, на суверенній території якої ізольовано Горбачова... Необхідно надати Декларації про державний суверенітет УРСР статусу закону, а республіканським властям узяти виключно під свою юрисдикцію і МВС, і КДБ України»59.

22 серпня «Вечірній Київ» подає матеріали про збори і мітинги в трудових колективах академічних інститутів, на верстатно-будівному об'єднанні та інтерв'ю з головою Народної ради Ігорем Юхновським про внутрішні колізії та розстановку сил у Президії Верховної Ради. У кореспонденції «Що робити?» Володимир Черняк називає ГКЧП незаконним, його дії антиконституційнимиТак демократична преса відображала події, так формувала громадську думку. І тільки 23 серпня, коли захлинувся путч, журналісти змогли з полегшенням зітхнути — зворотного ходу не буде. А 24 серпня, в суботу, була скликана позачергова сесія Верховної Ради.


Дата добавления: 2015-08-05; просмотров: 3; Нарушение авторских правlektsii.com - Лекции.Ком - 2014-2021 год. (0.008 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав
Главная страница Случайная страница Контакты