КАТЕГОРИИ:
АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
Ринкові відносини в аграрному секторі економікиМета та короткий зміст: Закріпити та перевірити ступінь оволодіння понятійним апаратом теми, конкретизувати проблемні питання. Питання до семінару: 1. Аграрні відносини: а) зміст та особливості; б) земля як фактор виробництва; в) форми власності на землю і форми господарювання в аграрному секторі економіки. 2. Рентні відносини: а) причини, умови та джерела виникнення диференціальної ренти І і ІІ; б) приватна власність на землю й абсолютна рента; ціна землі; в) монопольна рента. 3. Модульна контрольна робота №1 (теми 1-3). Література: [ 1-4; 8-10; 15; 16; 19; 20].
Семінарське заняття 9 Закономірності та особливості розвитку перехідних економік Мета та короткий зміст: Закріпити матеріал, викладений в лекції та самостійно опрацьований, акцентуючи увагу на моделях розвитку перехідних економік. Питання до семінару: 1. Економічні та інституційні умови переходу до нової системи господарювання. 2. Державне регулювання в перехідній економіці. 3. Закономірності переходу постсоціалістичних країн до ринкової економіки. Література: [ 1-4; 9; 10; 13; 16; 17; 19; 20]. Семінарське заняття 10 Підприємство (фірма) в перехідній економіці. Теоретичні аспекти ринкової трансформації економіки України Мета та короткий зміст: Перевірити уміння комплексного та критичного мислення, конкретизуючи основні питання трансформації національної економіки через ілюстрацію досвіду роботи вітчизняних підприємств.
Питання до семінару: 1. Стан підприємств в перехідній економіці. 2. Реструктуризація підприємств в умовах переходу до ринку. 3. Соціальна складова економічних перетворень. 4. Шляхи подолання тіньової економіки. Література: [ 1-4; 9; 10; 13; 16; 17; 19; 20].
Семінарське заняття 11 Держава та її економічні функції в ринковій економіці Мета та короткий зміст: Закріпити знання з основних економічних функцій держави в ринковій економіці, порівнюючи їх за різними критеріями. Питання до семінару: 1. Державне регулювання як складова частина господарської системи: а) об’єктивна необхідність державного регулювання; б) рівні державного регулювання. 2. Сучасні форми державного регулювання суспільного відтворення: а) державне планування економіки; б) державне підприємництво та споживання; в) використання державних фінансів та кредиту; г) інноваційна політика держави; д) державне регулювання соціальної сфери; е) функції держави у сфері зовнішньоекономічної політики. Література: [ 1-10; 16; 17; 19]. Семінарське заняття 12 (1 год.)
|